Nintendo ujawnia ceny figurek Amiibo

Kilka dni temu podczas targów E3 koncern Nintendo zapowiedział nową serię interaktywnych figurek Amiibo, które będzie można wrzucać do poszczególnych gier wideo. Teraz japoński koncern ujawnił ile trzeba będzie zapłacić za poszczególne rodzaje figurek.

Tym, którzy przeoczyli konferencję Nintendo, albo też zupełnie ją zlekceważyli sądząc, iż japoński koncern nie jest już w stanie zapowiedzieć nic interesującego wyjaśniam, że podczas E3 japoński gigant zapowiedział nową serię interaktywnych figurek Amiibo, których zadaniem jest zwiększenie sprzedaży konsolek 3DS oraz Wii U.

Zasada działania takiego projektu, bardzo przypomina serię Skylander, a więc mamy figurkę, którą będzie można przenieść do wirtualnego świata, a dodatkowo będą one oferować efekty wizualne i dźwiękowe. W odróżnieniu od Skylanders, gdzie figurki działały tylko z produkcjami należącymi do jednej serii, figurki Amiibo funkcjonować mają z różnymi tytułami i będą też kompatybilne ze Skylanders oraz Disney Infinity.

Nintendo poinformowało właśnie ile trzeba będzie zapłacić za takie interaktywne gadżety. Od razu mówię, że tanio nie będzie. Ceny mają być porównywalne z cenami figurek do dwóch wspomnianych gier, a więc mają się kształtować w przedziale od 5 do 15 funtów za sztukę, czyli od 25 do 75 PLN.

To dość dużo, ale figurki ze Skylanders osiągnęły olbrzymi sukces, przynosząc Nintendo ponad miliard dolarów zysku, więc koncern liczy, że Amiibo powtórzy ten sukces. Dodam, że podobny patent Rovio Games wspólnie z Hasbro chce wykorzystać w grze Angry Birds: Transformers.

Źródło: videogamer.com

You may also like...