Notch w smartfonach Nokii znowu irytuje

HMD Global potwierdziło, że funkcja ukrycia notcha w modelu Nokia 6.1 Plus została wyłączona. Firma wyjaśnia, że domagało się tego Google.

Notch to jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów wyposażenia smartfonów, które wprowadzono w ostatnich latach. Zaprojektowano go po to, by producenci sprzętu mobilnego mogli zwiększać rozmiary wyświetlaczy bez powiększania wymiarów samego urządzenia. W tym właśnie miejscu umieszczane są przednie kamery z lampami błyskowymi oraz czujniki zbliżeniowe.

Notch nie podoba się jednak użytkownikom, więc producenci sprzętu starają się ograniczać jego obecność, zmniejszając np. rozmiar. Firmy, które już wyposażyły swe produkty we wcięcie, umożliwiają natomiast jego ukrycie. Tak niedawno postąpiło HMD Global w modelu Nokia 6.1 Plus. Okazuje się jednak, że posiadacze tego sprzętu zbyt długo nie nacieszyli się możliwością usunięcia notcha z widoku, gdyż firma właśnie ją wyłączyła. Fiński producent wyjaśnił, że uczyniono to na żądanie koncernu Google.

Nokia 6.1 Plus jest bowiem smartfonem z programu Android One, a więc zainstalowany Android 8.1 Oreo nie może mieć żadnych dodatkowych elementów, które nie są oficjalną funkcją systemu. A tymczasem ta wersja systemu nie posiada jeszcze wbudowanej funkcji ukrywania notcha i będzie ją mieć dopiero Android 9 Pie.

Posiadacze Nokii, którzy nie lubią notcha, będą więc musieli poczekać na premierę nowego Androida, który dopiero pozwoli im go ukryć.

Nokia 6.1 Plus

Źródło: Reddit.com

You may also like...