Nokia 6 wkrótce zadebiutuje w Chinach

Pierwszy smartfon firmy HMD Global, sprzedawany pod szyldem fińskiego koncernu Nokia, wkrótce zadebiutuje w Chinach. Model Nokia 6 przeznaczony jest tylko na tamtejszy rynek i będzie dostępny w cenie 246 dolarów.

Jak wiemy Nokia powraca na rynek smartfonów. Oczywiście nie samodzielnie, gdyż znana firma udzieliła licencji przedsiębiorstwu HMD Global, które będzie projektować, produkować i sprzedawać te urządzenia na światowych rynkach.Jednym z pierwszych modeli, który trafi do sprzedaży na mocy umowy licencyjnej, będzie Nokia 6. Jest to telefon przeznaczony na rynek chiński i jeśli producent nie zmieni zdania, będzie sprzedawany tylko w tym kraju.

Nokia 6 nie jest modelem flagowym. To raczej średnia półka, wyposażona w 5,5″ ekran HD oraz procesor Qualcomm Snapdragon 430 współpracujący z 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej, przeznaczonej na aplikacje, zdjęcia czy też filmy. Producent wyposaży go także w 16 Mpix aparat tylny oraz 8 Mpix przedni i prawdopodobnie system Android 7.0 Nougat.Telefon nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale powinien pojawić się już niedługo. Ze strony sklepu JD.com wynika, że w przeliczeniu trzeba będzie zapłacić za niego 246 dolarów.

Źródło: Hmdglobal.com

You may also like...