Nokia 8 odblokowywana skanerem tęczówki

Nowe Nokie są sprzętem nie tylko tanim, ale i nowoczesnym. Kolejny model Nokia 8, zostanie wyposażony w skaner tęczówki odblokowujący telefon.

Firma HMD Global, która jakiś czas temu kupiła licencję na używanie marki Nokia, stara się zainteresować klientów swymi telefonami. Szczególnie interesujące są modele flagowe, zostaną wyposażone w nowocześniejsze technologie mające przyciągnąć konsumentów.

Przecieki z Chin sugerują, że jedną z takich nowinek technologicznych będzie Nokia 8. Smartfon otrzyma ponoć skaner tęczówki, identyfikujący użytkownika po spojrzeniu mu w oczy.

Wygląda na to, że jest to inny model niż Nokia 9, gdyż mają zupełnie inne wzornictwo. Inne jest także ustawienie tylnych aparatów fotograficznych. Specyfikacja techniczna jest natomiast bardzo podobna. Oba telefony posiadać mają Snapdragona 835, 4 lub 6 GB RAM, 64 GB przestrzeni dyskowej.

Dostaną też 5,3″ ekrany QHD, rozciągające się od jednej bocznej krawędzi do drugiej i z bardzo cienkimi ramkami na górze i dole. Na ich wyposażeniu znajdą się również podwójne 13 Mpix aparaty tylne, a także czytnik odcisków palców oraz wodoszczelna obudowa.

Nowa Nokia 8 kosztować ma około 700 dolarów, a powinna zostać oficjalnie zapowiedziana jeszcze w tym miesiącu.

Nokia 8

Nokia 8

Źródło: Nokiapoweruser.com

You may also like...