Klasyczna Nokia N73 powróci w nowej wersji z 200 MP aparatem Samsunga

Według ostatnich przecieków HMD Global planuje nową wersję smartfona Nokia N73. Flagowy model otrzyma ponoć 200 MP sensor ISOCELL HP1 od Samsunga.

Fińska firma HMD Global, produkująca smartfony pod szyldem Nokii, nie jest w stanie przebić się ze swym sprzętem przez silną konkurencję. Jej urządzenia nie wzbudzają więc tak dużego zainteresowania jak telefony rywali, gdyż nie oferują niczego szczególnego. Przedsiębiorstwo chce to zmienić, dlatego zamierza wskrzesić model Nokia N73 z 2006 roku, dostosowując go do aktualnych oczekiwań klientów.

Według CNMO, nowy smartfon będzie miał pięć aparatów, podobnie jak Nokia 9 PureView. Producent zamierza również wykorzystać w nim 200 MP sensor ISOCELL HP1 opracowany przez inżynierów Samsunga. Koreański gigant pokazał go w zeszłym roku, a prawdopodobnie zadebiutuje w modelu Motorola Frontier. Czujnik o rozmiarze 1/1.22″, dzięki technologii łączenia pikseli ma piksele w rozmiarze 2.56 μm i może wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 12,5 MP. Smartfon otrzyma również dwie lampy błyskowe.

Na razie informacje o nowej wersji modelu Nokia N73 nie są jeszcze oficjalne. Nie wiemy na pewno czy HMD Global faktycznie szykuje taki smartfon. Póki co opieramy się więc wyłącznie na plotkach i spekulacjach. Jakiś czas temu pojawiły się jednak informacje, że firma nie chce wdawać się z rywalami w wojnę na specyfikację. Jej przedstawiciele zasugerowali, że zamierzają spróbować zupełnie nowego podejścia do rynku sprzętu mobilnego. Wskrzeszenie kilkunastoletniego modelu może być właśnie realizacją tego planu.

Nokia N73

Źródło

You may also like...