Nowa funkcja iOS 11 podoba się kierowcom

Posiadacze iPhone’ów kierujący samochodami osobowymi, bardzo pozytywnie odnoszą się do nowej funkcji systemu iOS 11. Chodzi o opcję, która podczas jazdy blokuje połączenia oraz powiadomienia z aplikacji.

Telefon zasadniczo nie powinien być używany podczas jazdy, gdyż rozprasza uwagę kierowcy, co może prowadzić do wypadku. Zestawy głośnomówiące, także nie są idealnym rozwiązaniem. Dlatego w systemie iOS 11 wprowadzono specjalną funkcję, która ma blokować możliwość korzystanie z telefonu podczas jazdy.

Opcja przy pomocy akcelerometru wykrywa ruch, a następnie automatycznie blokuje powiadomienia z aplikacji oraz możliwość wykonywania i odbierania połączeń. Wielką niewiadomą było to w jaki sposób użytkownicy zareagują na obecność takiej opcji, gdyż z pewnością nie każdy chce by telefon ograniczał swą funkcjonalność podczas jazdy. Badanie rynku przeprowadzone przez firmę ubezpieczeniową EverQuote wykazało jednak, że zasadniczo klienci bardzo dobrze ją oceniają. Tylko niewielka część użytkowników jest przeciwnego zdania.

Z raportu wynika, że 8% użytkowników, którzy korzystają z funkcji, rzadziej używa telefonu w czasie jazdy. Natomiast 75% uczestników badania przyznało, że w ich przypadku poprawia bezpieczeństwo jazdy.

To bardzo ciekawa informacja, bo można się było spodziewać, że wielu kierowców uzna ją za bezużyteczną. Tymczasem okazuje się, że jest inaczej i opcja poprawia bezpieczeństwo jazdy. A jakie jest Wasze zdanie o takiej funkcji? Korzystacie z niej podczas prowadzenia auta?

iOS 11

Źródło: Everquote.com

You may also like...