Nowa funkcja Samsunga lepiej chroni prywatność użytkowników smartfonów

OneUI 6.0 wprowadził wiele nowości do urządzeń Samsunga. Jedną z nich jest funkcja Auto Blocker, która zapewnia jeszcze lepszą ochronę prywatności użytkownika.

Samsung udostępnił już Androida 14 dla swoich urządzeń, a wraz z nim pojawiła się najnowsza wersja firmowej nakładki OneUI 6.0, która wprowadza wiele użytecznych funkcji. Wśród nich jest Auto Blocker, którą opracowano po to, by jeszcze lepiej chronić prywatność użytkowników smartfonów z serii Galaxy.

Jest to funkcja automatycznego blokowania urządzenia, która zapobiega instalacjom aplikacji z nieautoryzowanych źródeł. Opcja jest domyślnie wyłączona, więc użytkownicy preferujący sideload, czyli aplikacje pochodzące spoza oficjalnego sklepu, nie odczują żadnych zmian. Jeśli jednak ją aktywujemy, wówczas będzie chronić przed atakami socjotechnicznymi. Ttakimi jak phishing głosowy, podczas którego napastnicy mogą nakłonić użytkowników do zainstalowania złośliwego oprogramowania.

Oprócz tego oferuje szereg dodatkowych opcji, w tym m.in. włączenie kontroli bezpieczeństwa aplikacji. Pomaga to wykryć potencjalne złośliwe oprogramowanie i zapobiega szkodliwym poleceniom oraz instalacjom oprogramowania za pomocą kabla USB. Chroni więc użytkownika przed sytuacjami, gdy haker ma fizyczny dostęp do jego telefonu, takimi jak atak za pomocą spreparowanych ładowarek, umieszczanych na lotniskach.

Funkcja zawiera również aktualizację Message Guard, która ogranicza ataki typu Zero Click lub bezpośrednie wiadomości graficzne ukrywające złośliwy kod. Początkowo przeznaczony dla aplikacji do przesyłania wiadomości firm Google i Samsung. Teraz może pomóc chronić użytkowników korzystających z popularnych aplikacji innych firm. W ten sposób użytkownicy mają większy wybór aplikacji, z których mogą bezpiecznie korzystać.

Auto Blocker dostępny jest na wszystkie urządzenia kompatybilne z OneUI 6.0.

 Auto Blocker
Źródło: Samsung

You may also like...