Nowe funkcje Google Pay ułatwią robienie zakupów w sklepach online

Google zaprezentowało kilka nowych funkcji, które niebawem wprowadzi do Google Pay. Dzięki nim płacenie za zakupy stanie się jeszcze prostsze i wygodniejsze.

Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z mobilnych systemów płatności, które zapewniają sporą wygodę płacenia za zakupy. Uwalniają bowiem od konieczności noszenia ze sobą portfela, a dodatkowo pozwalają błyskawicznie przesyłać pieniądze drugiej osobie. Jeśli więc naszemu dziecku przebywającemu na koloniach zabraknie nagle funduszy, możemy błyskawicznie je uzupełnić.

Google Pay

Korzystać z takich systemów możemy zarówno w stacjonarnych sklepach, jak i podczas zakupów online. Te ostatnie bywają jednak czasem nieco zdradliwe, gdyż nie zawsze klient widzi ostateczną kwotę do zapłaty, zanim dokona transakcji. Dochodzą bowiem koszty przesyłki, o których dowiadujemy się dopiero gdy przyjdzie nam płacić. Musimy więc wcześniej sprawdzać na stronie sprzedawcy koszty dostawy, a to dodatkowa trudność. Sprawa komplikuje się dodatkowo, gdy mamy do wyboru kilka systemów płatności, ponieważ musimy wtedy zwracać uwagę na to, z jakiego obecnie korzystamy.

Google Pay

Nowe funkcje systemu Google ułatwią zakupy

Google Pay już wkrótce otrzyma nową funkcję, dzięki której nie będziemy musieli tego robić. Robiąc zakupy za pomocą tego systemu płatności, w czasie rzeczywistym otrzymamy pełne informacje o wszystkich kosztach.

To nie wszystkie zmiany, przygotowywane dla tej aplikacji. Google planuje dodać także nowy przycisk, zachęcający użytkownika do korzystania z firmowego systemu płatności. Będzie łatwo dostępny, aby użytkownik mógł znacznie szybciej dokonać zakupów i jeszcze łatwiej za nie zapłacić.

Google Pay

Firma eksperymentuje także z personalizowanymi przyciskami. W ten sposób użytkownik otrzyma ważne informacje jeszcze przed przejściem do podsumowania zakupów. Na przykład poinformuje go z której karty będzie pobrana płatność, a także musi zalogować się do usługi. Wszystkie te informacje mają być prezentowane bezpośrednio na przycisku.

Google Pay

Google Pay pomoże podróżującym samolotami

Google Pay otrzyma także ułatwiające podróżowanie samolotem. Jeśli użytkownik podepnie do systemu swą kartę pokładową, przejście przez kontrolę stanie się łatwiejsze. System wyśle bowiem użytkownikowi powiadomienie o wysokim priorytecie na kilka godzin przed odlotem, by ten mógł się przygotować.

Dodatkowo pojawią się powiadomienia o ważnymi informacjami, np., w przypadku opóźnienia lotu lub zmiany bramki. wspomniane powiadomienia będą mieć wysoki priorytet, a więc pozostaną na ekranie telefonu do momentu startu lub gdy użytkownik ręcznie je usunie. Nowe funkcje adresowane do pasażerów zapewnią tez lepszą współpracę z Asystentem Google, który zaoferuje pomoc w wejściu na pokład.

Google Pay

Zapowiedziane zmiany będą wprowadzone do systemu Google Pay już w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Googleblog.com

You may also like...