Tańsza wersja nowego Nintendo Switch może być wyłącznie przenośna

Chodzą słuchy, że Nintendo szykuje dwie nowe wersje konsoli Nintendo Switch. Jedna z nich będzie modelem budżetowym, który może być urządzeniem wyłącznie przenośnym.

Konsola Nintendo Switch ma już na karku kilka lat, więc japoński koncern planuje jej odświeżenie. Z przecieków wynika, że w tym roku wprowadzi do sprzedaży nie jeden, lecz dwa nowe modele flagowego urządzenia.

Pierwszy z nich będzie standardową wersją sprzętu, natomiast drugi ma być jego tańszym, budżetowym wariantem. Byłoby to dobra wiadomością, gdyż nie da się ukryć, że Nintendo Switch (sprawdź aktualne oferty) jest dość drogim produktem. Nowe przecieki sugerują jednak, że niższa cena sprzętu będzie się wiązała z pewnymi ograniczeniami w zakresie funkcjonalności. Nowy model może być bowiem sprzętem wyłącznie przenośnym.

Nie da się więc podpiąć go do telewizora za pomocą stacji dokującej. To z jednej strony wada, ale z drugiej zaleta. Konsolkę będziemy mogli zabrać ze sobą w zasadzie wszędzie i bawić się w drodze ze szkoły, w kolejce u lekarza itp. Nieoficjalnie mówi się, że w ten sposób Nintendo chciałoby zastąpić rodzinę handheldów 3DS, która nie cieszy się już taką popularnością. A nie można pominąć faktu, że Nintendo Switch ma znacznie większe możliwości i oferuje bardziej rozbudowane tytuły.

Doniesienia nie są jeszcze potwierdzone, ale już niebawem odbędą się targi E3, na których zapewne dowiemy się czegoś więcej.

Nintendo Switch

Źródło: Eurogamer.net

You may also like...