Nowoczesny zamek Xiaomi współpracuje z Apple HomeKit i ma automatyczną klamkę

Firma Xiaomi rozpoczyna przedsprzedaż najnowszego elektronicznego zamka do drzwi. Xiaomi Smart Door Lock M20 oferuje siedem sposobów odblokowania i współpracuje z Apple HomeKit.

Xiaomi wzbogaca ofertę elektronicznych zamków o najnowszy model Xiaomi Smart Door Lock M20. Produkt dostępny jest w przedsprzedaży na rynku chińskim i oferuje nowoczesne rozwiązania oraz funkcjonalność na bardzo wysokim poziomie.

Sprzęt posiada siedem sposobów odblokowania drzwi, w tym także poprzez platformę Apple HomeKit oraz urządzenia z iOS. Dysponuje też modułem Bluetooth oraz czytnikiem kart NFC, a dodatkowo ma wbudowany czytnik linii papilarnych o 98,94 procentowej dokładności. Oczywiście mamy możliwość otwierania drzwi hasłem, w tym także tymczasowym, które udostępnimy rodzinie oraz znajomym.

Sprawdź ceny popularnych zamków elektronicznych

Jeśli natomiast wyczerpie się bateria, która według producenta wystarczy na 10 miesięcy użytkowania, zamek można awaryjnie otworzyć fizycznym kluczem. Wyposażono go bowiem w klasyczny cylinder klasy C. Jest również w pełni automatyczny uchwyt z innowacyjną konstrukcją, zapobiegającą przytrzaśnięciu palców podczas otwierania drzwi.

Zamek jest oczywiście bardzo wytrzymały, a przy tym niezwykle bezpieczny. Może wytrzymać nacisk do 6000 N, zaś 10 zaimplementowanych technologii chroni go przed włamaniem. Wśród nich jest m.in., szyfrowanie przechowywanych w zamku haseł oraz odcisków palców.

Naturalnie produkt jest także inteligentny i współpracuje z firmową aplikacją Mijia. Powiadamia użytkownika o statusie zamka, informując także gdy zostawi otwarte drzwi oraz gdy zamek jest w trybie automatycznego zamykania. Z aplikacji możemy również dowiedzieć się o poziomie naładowania baterii, więc nie zaskoczy nas jej nagłe rozładowanie.

Xiaomi Smart Door Lock M20 jest obecnie dostępny w przedsprzedaży, a dostawy do klientów zaczną się już od 15 czerwca. Jego cena w przeliczeniu na złotówki wynosi 1230 zł.

Smart Door Lock M20

Źródło

You may also like...