Nowy Honor 9X zadebiutuje już 23 lipca. Na jego pokład trafi Kirin 810

Huawei potwierdziło, że już 23 lipca do sprzedaży trafi model Honor 9X z segmentu średnich smartfonów. Na jego pokładzie pojawi się najnowszy procesor Kirin 810.

Problemy Huawei z dostępem do Androida wydają się zakończone, więc chińska firma może się teraz skupić na nowym sprzęcie. Pod koniec miesiąca do sprzedaży trafi kolejny produkt marki Honor, jakim jest Honor 9X. Smartfon jest interesujący z kilku powodów, a jednym z nich jest obecność najnowszego procesora Kirin 810, zaprezentowanego kilka dni temu.

Będzie to pierwszy smartfon z procesorem, w którym producent zastosował litografię 7 nm, podnosząc tym samym jego wydajność. To ośmiordzeniowy układ, w którym sześć rdzeni Cortex-A55 taktowanych jest zegarem 1,88 GHz. Dwa pozostałe przeznaczone są do wymagających zadań i pracują z częstotliwością 2,27 GHz. Układ już zdążył zaprezentować swą wydajność w najnowszym benchmarku, co sugeruje że smartfon będzie bardzo mocny.

Smartfon będzie także posiadał podwójną kamerę tylną z 24 MP głównym sensorem, natomiast przednia trafi do wysuwanego mechanizmu. Pozostałych szczegółów technicznych nie znamy, więc będziemy musieli poczekać na premierę.

Tajemnicą pozostaje też kwestia kolorystyki, jednak w sieci pojawiło się zdjęcie pudełka, które sugeruje gradientowe kolory. Wskazuje na to połyskliwe logo telefonu, umieszczone w centralnej części opakowania. Opublikował je na portalu Weibo sam wice prezes firmy.

Honor 9X

Honor 9X

Źródło: Weibo.com

You may also like...