Nowy telewizor LG będzie zwisał z sufitu

Na targach w Las Vegas firma LG pokaże nowy zwijany telewizor. 65-calowy odbiornik OLED będzie montowany na suficie i ma się rozwijać niczym ekran do projektora.

Na tegorocznej edycji targów CES na pewno nie zabraknie nowoczesnego sprzętu RTV. Prezentowałem już wcześniej zdjęcie nowego, bezramkowego telewizora 8K firmy Samsung. Oczywiście nie będzie to jedyny odbiornik, którym warto się zainteresować.

Koncern LG pokaże bowiem nowy, 65-calowy zwijany telewizor OLED. Na razie jest to koncept, który zaprojektowano do montażu na suficie. Urządzenie można rozwinąć lub zwinąć ręcznie, albo automatycznie. A pojawi się tylko wówczas, gdy zapragniemy z niego skorzystać. Sprzęt przypomina więc obecnie używane ekrany do projektorów, z tą różnicą, że nie potrzebuje dodatkowego projektora.

OLED

Nie jest to jedyny tego typu sprzęt, jaki zaprezentuje tam koreańska marka. Firma pokaże również 12,8″ zwijany OLED przeznaczony do samochodów. Dzięki elastycznemu panelowi, będzie można go instalować w różnych miejscach kabiny pasażerskiej.

Na stoisku firmy będzie także nowy 55-calowy przezroczysty panel OLED. Ta technologia powstała przede wszystkim z myślą o sklepach, które mogłyby montować je w witrynach. Można też wykorzystać go w muzeach oraz galeriach. Firma pokaże również 86-calowy ekran LCD z technologią in-TOUCH, którego można równocześnie obsługiwać czterema rysikami. Sprzęt będzie więc pełnił funkcję elektronicznej tablicy.

Źródło

You may also like...