Oppo ma nowy patent na ukrycie przedniej kamery

Chińska firma Oppo opatentowała nietypowy pomysł na ukrycie kamery do selfie. Jej moduł wysuwa się z obudowy, lecz w miejscu innym niż byśmy się spodziewali.

Wymyślenie notcha otworzyło przed producentami smartfonów zupełnie nowe możliwości projektowania sprzętu. Firmy mogły powiększać wyświetlacze telefonów bez zwiększania rozmiarów całego urządzenia. Kamery ukrywano bowiem w wycięciu umieszczonym w wyświetlaczu.

kamery do selfie

Nie wszystkim notch przypadł jednak do gustu, więc niektóre firmy opracowują inne sposoby ukrywania przednich kamer, bez stosowania wycięcia. Jedną z nich jest Oppo, które w kilku modelach ukryło kamerę do selfie, umieszczającą ją w wysuwanym module. Firma teraz rozwija tę koncepcję i w najnowszym patencie prezentuje nieco inny pomysł na usunięcie kamery z widoku. W poprzednich modelach moduł wysuwał się z górnej krawędzi urządzenia, lecz w przedstawionym patencie znajduje się z boku.

kamery do selfie

Moduł umieszczono po prawej stronie wyświetlacza i jak widać na kolejnych zdjęciach, zintegrowano go z głównym podwójnym aparatem. Taka lokalizacja przedniej kamery, nie wpłynęła na rozmieszczenie przycisków. Na prawej krawędzi widzimy włącznik, natomiast na lewej znajdują się przyciski głośności oraz tacka na kartę SIM. Dolną krawędź zajmuje głośnik, złącze USB-C oraz gniazdo słuchawkowe.

kamery do selfie

Na razie jest to tylko patent, więc nie ma pewności, czy producent zdecyduje się wdrożyć ten pomysł do produkcji. Oppo stosuje już jednak wysuwane kamery do selfie, więc zmiana jej lokalizacji nie powinna być dużym problemem. Kamera umieszczona na górze byłaby zapewne wygodniejsza w użytkowaniu, ale i taka konstrukcja może mieć swoje zalety.

kamery do selfie

Źródło

You may also like...