Obi Worldphone MV1: nowy smartfon dyrektora Apple

Wprawdzie flagowe modele smartfonów sprzedają się bardzo dobrze, jednak największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia z najniższej półki, oferujące średniej klasy podzespoły, ale za to dostępne w atrakcyjnej cenie. Do tej grupy produktów zaliczymy też Obi Worldphone MV1.

Obi Worldphone MV1 to trzecia już generacja smartfona wprowadzonego na rynek przez byłego dyrektora generalnego Apple Johna Sculley, który po odejściu ze stanowiska postanowił nadal pozostać w branży urządzeń mobilnych. Jego produkt skierowany jest przede wszystkim do młodych klientów pochodzących z krajów rozwijających się, więc oferuje niezbyt mocną specyfikację i średniej klasy ekran.Obi Worldphone MV1 ma 5-calowy wyświetlacz HD oraz procesor Qualcomm Snapdragon 212. Smartfon dostępny jest w dwóch wariantach: pierwszy posiada 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci flash, natomiast w drugim jest 2 GB RAM oraz tyle samo pamięci użytkowej. Oba modele mają także 8 MP kamerę tylną z przesłoną f/2.2 oraz 2 MPix przednią.

Z internetem użytkownicy tego smartfona będą łączyć się przy pomocy standardu 4G LTE, a ponadto mogą w nim zainstalować dwie karty SIM. Systemem operacyjnym jest natomiast Cyanogen OS 12.1 bazujący na Androidzie 5.1 wyposażony w kilka dodatkowych funkcji, takich jak identyfikacja rozmówcy TrueCaller ID.

Zobacz najtańsze smartfony

Obi Worldphone MV1 ma być oferowany w wersji czarnej, czerwonej oraz białej. Wariant z 1 GB RAM kosztować ma 139 dolarów, natomiast wersja z 2 GB RAM jest o 10 dolarów droższa. Na europejskim rynku produkt pojawi się już na początku marca.

Źródło: Slashgear.comYou may also like...