Nie każdy iPhone 14 będzie miał 120 Hz wyświetlacz

Najnowsze wieści sugerują, że nie każdy model z rodziny iPhone 14 będzie miał wyświetlacz 120 Hz. Otrzymają go prawdopodobnie tylko droższe urządzenia z tej serii.

Jedną z nowości, które Apple wprowadził do zaprezentowanego kilka dni temu iPhone’a 13, jest ekran ProMotion 120 Hz zapewniający znacznie płynniejsze odświeżanie obrazu. Taki wyświetlacz znajdziemy jednak tylko w najdroższych modelach Pro oraz Pro Max. Natomiast podstawowy iPhone 13 oraz mini, dysponują standardowymi ekranami.

Strategia Apple zakłada wprowadzanie nowinek technologicznych początkowo tylko w najdroższych modelach. Dopiero potem dostają je również tańsze urządzenia i tak było m.in., z ekranami OLED oraz optyczną stabilizacją obrazu w aparatach. Można by więc założyć, że w przyszłym roku 120 Hz ekrany pojawią się także w dwóch najtańszych modelach.

iPhone 14

Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie. Według koreańskiego serwisu TheElec, tylko niektóre wersje iPhone 14 dostaną 120 Hz wyświetlacz. Źródło uważa iż to dlatego, że Apple nadal będzie wykorzystywało ekrany LTPS OLED, zamiast LTPO wymagane do obsługi wyższej częstotliwości odświeżania obrazu. Panele LTPS trafią więc zapewne do tańszych modeli.

Ciekawe raport sugeruje, że w przyszłym roku Apple również przygotuje cztery modele swego smartfona. To szczególnie interesująca informacja. Nieoficjalnie mówi się bowiem, że bieżący rok będzie ostatnim, w którym producent będzie oferował wersję mini. W 2022 roku ma ponoć z niej zrezygnować. Być może plotki okazały się nieprawdziwe, lub firma z Cupertino zastąpi mini innym modelem.

Dodam, że jeśli chcielibyście kupić sobie iPhone’a 13, to w tych sklepach możecie sprawdzić ceny wszystkich dostępnych modeli.

Źródło

You may also like...