Odkażacz do rąk wykonany z gazów cieplarnianych

Firma Air Co. wprowadza do sprzedaży niezwykły odkażacz do rąk. Jego podstawowym składnikiem jest bowiem dwutlenek węgla emitowany przez fabryki.

W walkę z koronawirusem stanowiącym zagrożenie dla całej planety, włącza się coraz więcej firm, które dotąd zajmowały się czymś zupełnie innym. Na przykład przedsiębiorstwo Razer dostarczające akcesoria dla graczy, zamierza przestawić swe linie produkcyjne na wytwarzanie masek. Tesla z kolei poinformowała o planach produkcji respiratorów, wykorzystujących kompresory klimatyzacji montowane w elektrycznych autach.

Swą cegiełkę do walki z epidemią zamierza dołożyć również firma Air Co. Jest to założony w zeszłym roku startup z siedzibą w Nowym Jorku, który wsławił się produkcją pierwszej na świecie wódki z wykorzystującej zamiast drożdży przechwycone gazy cieplarniane emitowane przez fabryki. Ściślej mówiąc zastosowano tu dwutlenek węgla. Teraz firma wprowadza na rynek odkażacz do rąk, w którym zastosowano ten sam pomysł.

Odkażacz zawiera 70 procentowy alkohol etylowy, a więc bardzo skutecznie pozbywa się wszelkich wirusów oraz bakterii. W czasach koronawirusa, jest to więc produkt pierwszej potrzeby.

Startup zapewnia, że współpracuje już z lokalnymi władzami, aby za darmo przekazywać swój produkt instytucjom które najbardziej go potrzebują. Z pewnością bardzo się przyda, gdyż w USA wykryto już tysiące zakażonych, a tymczasem prawdziwa skala epidemii może być znacznie większa. Zachowanie higieny dłoni może pomóc uniknąć zakażenia.

odkażacz do rąk

Źródło

You may also like...