Okręt w Star Trek: Discovery działa na Windowsie

Uważni widzowie oglądający serial Star Trek: Discovery odkryli, że tytułowy okręt działa na systemie Windows. Platforma Microsoftu ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Kilka tygodni temu rozpoczęła się emisja serialu Star Trek: Discovery, wyprodukowanego przez stację CBS. Jest to pierwszy od 12 lat serial osadzony w uniwersum Star Treka, nic więc dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością.

Serial oglądany jest przez miliony widzów, a równie wiele osób sięga po piracką wersję. Jest ich tak dużo, że amerykańska produkcja znalazła się na wysokich miejscach w zestawieniach najchętniej piraconych treści na stronie The Pirate Bay. Serial jest przy tym oglądany bardzo uważnie, a jego widzowie wychwytują różne ciekawostki.

Jedna z nich miała miejsce w ostatnim odcinku serialu, gdyż okazało się, że tytułowy okręt Discovery, działa na systemie Windows. W ostatnim odcinku główna bohaterka Micheal Burnham, analizowała kod związany z głównym wątkiem fabularnym tego epizodu. Jeden z użytkowników Twittera postanowił przyjrzeć się bliżej znakom wyświetlanym na ekranie komputera. Odkrył, ze jest to dekompilowany kod wirusa Stuxnet, używanego do ataku na irańskie wirówki służące do wzbogacania uranu.

Stuxnet został stworzony do działania na systemie Windows, co oznacza, że Windows jest platformą, na której działa okręt.

Star Trek: Discovery

Źródło: Twitter.com

You may also like...