OnePlus One zapalił się w Indiach. Producent ustali przyczyny pożaru

W Indiach eksplodował jeden ze smartfonów chińskiej firmy OnePlus. Model OnePlus One zapalił się w nocy, choć sprzęt nie był w tym czasie ładowany, a wcześniej go wyłączono.

Eksplozje smartfonów zdarzają się wprawdzie rzadziej niż myślimy, ale dotykają sprzętu właściwie każdego producenta. Nie ma chyba firmy, której urządzenie nie wybuchło na przestrzeni ostatnich kilku lat. Od tej przypadłości nie są też wolne smartfony produkowane przez chińskie przedsiębiorstwo OnePlus.

W mediach społecznościowych pojawił się opis eksplozji jednego z modeli tego producenta, jakim jest OnePlus One. Chaiti Narula opisała na Twitterze, jak jej znajomego o 3 nad ranem obudził duszący i mdły dym. Mężczyzna szybko zauważył, że wydobywa się on z jego telefonu leżącego na szafce. Błyskawicznie wylał więc na urządzenie wodę, gasząc tym samym płomienie.

Zwykle eksplozje telefonów zdarzają się, gdy użytkownik podłącza urządzenie do ładowarki. Tym razem było jednak inaczej. właściciel twierdzi, że jego smartfon nie tylko nie był ładowany, ale wcześniej go wyłączył. Nie ma tu więc mowy o spięciu lub przegrzaniu baterii spowodowanej wadliwą ładowarką. Mężczyzna twierdzi też, że w nocy miał włączony klimatyzator, co jego zdaniem powinno utrzymać wewnętrzną temperaturę sprzętu na bezpiecznym poziomie.

Jak widać na poniższym zdjęciu, urządzenie mocno ucierpiało. Jego tylny panel praktycznie przestał istnieć, odsłaniając całkowicie stopione podzespoły. Ekran również mocno ucierpiał w wyniku działania wysokiej temperatury.

Producent uszkodzonego urządzenia przeprowadzi śledztwo, by ustalić co spowodowało, że OnePlus One zapalił się. Musimy jednak pamiętać, że nie jest to pierwszy przypadek eksplozji sprzętu tego producenta, która miała miejsce w Indiach.

W zeszłym roku pewnej kobiecie wybuchł OnePlus 3T. Poszkodowana oskarżyła wówczas producenta o brak zainteresowania jej stanem zdrowia i skupienie się tylko na sprzęcie. Mimo iż wybuch spowodował u niej poważne oparzenia. Kobieta twierdziła też, że jej przyjacielowi również eksplodował sprzęt tego producenta.

OnePlus One zapalił się

Źródło: Twitter.com

You may also like...