Sony projektuje smartfon inny niż wszystkie. Będzie miał zwijany wyświetlacz

Według najnowszych przecieków, Sony również konstruuje składany smartfon. Projekt japońskiego koncernu będzie jednak bardzo nietypowym sprzętem, posiadającym zwijany wyświetlacz.

Sony w ostatnim czasie coraz gorzej radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych. Firma nie potrafi bowiem stworzyć sprzętu, który zainteresowałby klientów, więc sprzedaż jej produktów spada z roku na rok. Obecnie liczona jest w zaledwie milionach sztuk, co w przypadku firmy dominującej niegdyś w tym sektorze rynku jest prawdziwą porażką.

Choć Sony Mobile wycofało się już z wielu rynków, to nie zamierza jeszcze kończyć z produkcją smartfonów. Wręcz przeciwnie, firma ma kilka ciekawych pomysłów, które być może pomogą jej wrócić na rynek w wielkim stylu. Według najnowszych przecieków, japoński koncern również planuje stworzyć składany smartfon. Nie będzie to jednak taki sam sprzęt jak Samsung Galaxy Fold lub Huawei Mate X. Urządzenie Sony otrzyma zwijany ekran i może przypominać sprzęt, przedstawiony kilka lat temu w jednym z patentów Samsunga.

Składany smartfon inny niż wszystkie

składany smartfon

Koncepcja urządzeń ze zwijanymi ekranami nie jest bynajmniej nowa, a co więcej istnieją już gotowe produkty o takiej konstrukcji. LG w zeszłym roku pokazało zwijany telewizor OLED, którego planuje wprowadzić na rynek w tym roku.

Smartfony to jednak zupełnie inna bajka. Tego typu urządzenia są bowiem narażone na kurz oraz różnego rodzaju śmieci. Gdyby takie drobinki dostały się do wnętrza zwiniętego ekranu mogłyby poważnie go uszkodzić. Jak poważne jest to zagrożenie, pokazał nam już przykład Samsunga Galaxy Fold, którego producent musiał przeprojektować. A sprzęt Samsunga ma tylko ekran składany, nie zaś zwijany.

Doniesienia sugerujące składany smartfon ze zwijanym ekranem, nie są rzecz jasna oficjalne. Sony musi jednak odzyskać swą dawną pozycję na rynku urządzeń mobilnych. A takie śmiałe pomysły mogłyby w tym bardzo pomóc.

Co ciekawe, według źródła które podało tę informację, sprzęt pojawi się w sklepach już w grudniu 2019 roku lub na początku przyszłego roku. Jeśli więc Sony faktycznie pracuje nad takim sprzętem, to być może czegoś więcej dowiemy się podczas berlińskich targów IFA.

Źródło: Mspoweruser.com

You may also like...