OnePlus przestanie agresywnie ubijać aplikacje pracujące w tle

Chińska firma OnePlus zapowiedziała kilka zmian w funkcjonowaniu swego sprzętu. Jedną z kluczowych będzie wstrzymanie agresywnego ubijania aplikacji pracujących w tle.

OnePlus od dawna szczyci się tym, że oferuje swym klientom stosunkowo czystego Androida, pozbawionego aplikacji, które mogłyby spowalniać działanie sprzętu. Producent przez lata wypracował jednak własne funkcje, dodając je do oferowanego przez siebie sprzętu.

Niestety nie wszystkie z dostępnych opcji podobają się użytkownikom, będąc raczej problemem niż realną pomocą. Chodzi tu głównie o dość agresywny w działaniu system zarządzania pamięcią oraz energią, który ubija aplikacje działające w tle. Oczywiście funkcja ma na celu zapewnienie lepszego działania sprzętu oraz obniżenia zużycia energii. Niestety wyłączane są przy tym aplikacje, których użytkownicy potrzebują. Powoduje to, że muszą je ponownie włączać, co dodatkowo obciąża system.

Producent chyba wreszcie zauważył problem, gdyż na oficjalnym forum potwierdził, że zajmie się nim w przyszłych aktualizacjach. Obietnica producenta nie określa jednak ram czasowych, w których będzie zrealizowana. Może to więc nastąpić dopiero za kilka miesięcy.

Jest to dość prawdopodobne, gdyż OnePlus nie jest producentem o najkrótszym czasie dostarczania aktualizacji.

OnePlus

Źródło

You may also like...