Google Docs wreszcie otrzymało licznik słów

Popularne narzędzie Google Docs, wreszcie dostało od dawna oczekiwany licznik słów. Teraz użytkownik już w czasie pisania widzi jaką objętość ma stworzony przez niego tekst.

Praktycznie każdy dostępny edytor tekstu posiada wbudowany licznik słów, działający w czasie rzeczywistym. Wbrew pozorom jest to całkiem przydatne narzędzie, które jest szczególnie użyteczne dla dziennikarzy. Każdy pisany przez nich tekst musi mieć bowiem odpowiedni rozmiar, by zmieścił się na szpalcie. Podczas jego tworzenia muszą więc cały czas kontrolować ilość słów. Funkcja przydaje się też w szkołach, gdzie uczniowie muszą pisać wypracowania z ustaloną maksymalną liczbą słów.

Teraz tę popularną funkcję otrzymało również Google Docs. Dzięki temu, użytkownicy nie będą już musieli ręcznie sprawdzać ile słów liczy już ich tekst. Aplikacja pokaże im to na głównym ekranie i będzie je zliczała w czasie rzeczywistym. Nadmierne rozpisanie się nie jest w tym wypadku pożądane, więc licznik pozwoli trzymać w ryzach naszą wenę twórczą.

Początkowo funkcję potwierdzono na blogu G Suite, więc można było sądzić, że pojawi się tylko dla użytkowników biznesowych. Na szczęście dowiedzieliśmy się, że będzie dostępna dla wszystkich.

Google Docs

Źródło

You may also like...