Razer zadba o właściwe chłodzenie naszego iPhone’a 11 podczas grania

Razer pokazał najnowsze etui przeznaczone do iPhone’a. Prócz ochrony sprzętu przed uszkodzeniem, Razer Arctech dba też o to, by telefon nie przegrzewał się podczas grania.

Nowoczesne smartfony są coraz mocniejsze, a to wymaga stosowania coraz efektywniejszych metod chłodzenia. Potężne procesory wydzielają bowiem masę ciepła, które może być destrukcyjne dla delikatnej elektroniki. Oczywiście nie jest to problemem w czasie normalnego korzystania z telefonu. Jeżeli jednak mamy chwilę czasu, którą chcielibyśmy spędzić z ulubioną grą, to sprawa nieco się komplikuje.

Nie wszystkie smartfony są bowiem przystosowane do wielogodzinnej zabawy, nie licząc rzecz jasna modeli gamingowych. Mogą więc mocno się nagrzewać, co obniży komfort zabawy. Razer ma jednak rozwiązanie tego problemu, a jest nim zupełnie nowe etui, które powstało do iPhone’ów.

Produkt nazywa się Arctech, a jego głównym zadaniem jest schłodzenie telefonu podczas dłuższego grania. Wbrew pozorom nie ma tam jednak wentylatora, który odprowadzałby ciepłe powietrze. Działanie obudowy opiera się natomiast na specjalnej, trójwarstwowej konstrukcji, w której wykorzystano odpowiednie materiały.

Jedna z warstw powstała z materiału o nazwie Thermaphene, który pomaga odprowadzać ciepło z obudowy urządzenia. Jest też warstwa z mikrofibry, zapobiegająca powstawaniu rys na powierzchni plecków. Natomiast zewnętrzna warstwa to perforowany elastomer termoplastyczny, który chroni przed wstrząsami wynikającymi z uderzeń i upadków. Oczywiście jak na nowoczesne etui przystało, obsługuje ono bezprzewodowe ładowanie.

Razer Arctech pasuje do modeli iPhone XR, XS, XS Max, a także najnowszych iPhone 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max. Można ją także założyć na Razer Phone 2. Obudowa w zależności od modelu smartfona, kosztuje od 34,99 do 44,99 euro.

Razer Arctech

Źródło

You may also like...