Oppo Reno będzie miał znacznie większy zoom

Firma Oppo zwiększy możliwości przybliżania obrazu w smartfonie Oppo Reno 10x zoom. Wkrótce model będzie oferował użytkownikom aż 60-krotny zoom cyfrowy.

Smartfony zasadniczo nie nadają się do fotografowania bardziej oddalonych obiektów. Ich cienkie obudowy nie pozwalają bowiem montować obiektywów z dużym zoomem. Dlatego producenci stosowali zazwyczaj zoom cyfrowy, który jednak znacznie pogarszał jakość uzyskiwanego obrazu.

Ostatnio jednak coś się w tej materii zmieniło i zaczęły pojawiać się smartfony posiadające duży zoom optyczny. Na razie jednym z liderów w tej kategorii jest wprowadzony niedawno na rynek model Oppo Reno 10x zoom. Smartfon oferuje 10-krotny zoom optyczny oraz 20-krotny cyfrowy. Ten ostatni zostanie jednak wkrótce znacznie rozszerzony. Producent szykuje bowiem aktualizację oprogramowania, która zwiększy zoom aż do 60x.

Gdy aktualizacja się pojawi, wówczas Oppo Reno 10x zoom będzie miał znacznie większy cyfrowy zoom od modelu Huawei P30 Pro, który oferuje 50-krotne przybliżenie obrazu. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że tak duży zoom cyfrowy wpłynie na jakość wykonywanego zdjęcia. Jak duża będzie różnica, pokażą testy, które zapewne niebawem się pojawią.

Dodam, że na razie aktualizacja będzie dostępna na Tajwanie, a dopiero po pewnym czasie trafi na pozostałe rynki. Użytkownicy tego smartfona na możliwość tak dużego przybliżania obrazu, będą więc musieli nieco poczekać.

Oppo Reno 10x zoom

Źródło: Weibo.cn

You may also like...