Google również chciałoby mieć składany smartfon

Być może Google także będzie miało w przyszłości składany smartfon. Firma na razie nie planuje jednak wprowadzić takiego urządzenia na rynek, gdyż bada dopiero możliwości tego typu rozwiązań.

Składany smartfon, to produkt wzbudzający obecnie największe zainteresowanie. Kilka firm zapowiedziało już takie urządzenia, a niektóre miały rychło wprowadzić je na rynek. Nie nastąpi to jednak zbyt szybko, gdyż okazało się, że technologia przerosła możliwości inżynierów dużych koncernów.

W zeszłym miesiącu w sprzedaży miał się pojawić Samsung Galaxy Fold, ale koreańska marka przełożyła premierę na bliżej nieokreślony termin. Uczyniono to po tym, gdy pierwsze recenzje wykazały spore wady konstrukcyjne tego sprzętu. Firma zapewne przeprojektuje swój sprzęt i dopiero wówczas spróbuje wprowadzić go na rynek.

Wpadka jednego produktu nie oznacza na szczęście porzucenia całej koncepcji. Kolejne firmy wyrażają bowiem zainteresowanie nową technologią, a wśród nich jest Google. Mario Queiroz, szef działu rozwoju smartfonów Pixel potwierdził, że firma obecnie bada nową technologię. Nie powinniśmy jednak liczyć na to, że w najbliższej przyszłości do sprzedaży trafi gotowy smartfon.

Na to nie mamy co liczyć, bo choć firma z Mountain View stworzyła kilka prototypów, to na razie bada metody wykorzystania tej technologii. Według Queiroz, wymaga ona jednak dopracowania, gdyż powinna być bardziej innowacyjna niż obecnie. Szczególnie, że tego typu urządzenia nie są tanie.

Pewne jest to, że składany na pewno nie będzie już Pixel 4, którego premiera odbędzie się pod koniec roku. Możliwe jednak, że kolejna generacja tego smartfona będzie już zupełnie inna.

składany smartfon

Źródło: Cnet.com

You may also like...