Apex Legends ukaże się niebawem na smartfony

Electronic Arts potwierdza plan przeniesienia popularnej gry Apex Legends na urządzenia mobilne. Firma na razie nie zdradza jednak kiedy miałoby to nastąpić.

Apex Legends jest aktualnie jedną z najpopularniejszych gier sieciowych na rynku. Tempo przybywania nowych graczy jest w przypadku tej produkcji wyjątkowo szybkie. W ciągu zaledwie miesiąca od premiery, bawiło się nią bowiem już 50 milionów osób. Wprawdzie nie wszyscy robią to uczciwie, ale na szczęście twórcy bardzo skutecznie walczą z cheaterami. Jak niedawno poinformowali, zbanowano już ponad milion kont.

W niedalekiej przyszłości liczba grających w ten tytuł może jednak znacznie wzrosnąć. Electronic Arts potwierdza bowiem plan przeniesienia go na smartfony. Koncern prowadzi już w tej sprawie negocjacje, ale nie chce na razie zdradzić kiedy tytuł ukazałby się w wersji mobilnej.

Dla amerykańskiego koncernu wydanie Apex Legends na smartfony byłoby niezwykle korzystne. Na świecie jest bowiem aktywnych aktualnie 2,5 mld urządzeń z Androidem. A jeśli dodamy do tego sprzęt na iOS, daje to pokaźną liczbę potencjalnych graczy. Dodam, że nie byłby to pierwszy przedstawiciel gatunku battle royale wydany na urządzenia mobilne. Od wielu miesięcy na smartfonach dostępne są bowiem inne tego typu tytuły, jak Fortnite oraz PUBG.

Apex Legends

Źródło: Slashgear.com

You may also like...