Apple zajmie się problemem z mikrofonem iPhone 7

Apple zamierza zająć się sporym problemem występującym w modelach iPhone 7 oraz 7 Plus. Wada dotyczy mikrofonu i sprawia, że użytkownicy często nie są słyszani podczas prowadzonych rozmów.

Nie tylko Galaxy S9 ma problemy z problemami. Na szczęście Samsung już się nimi zajął, wypuszczając aktualizację naprawiającą wadę. Teraz podobnym problemem zajmie się koncern Apple, która skupi się na usterce związanej z mikrofonem, występującej w modelach iPhone 7 oraz 7 Plus.

Od pewnego czasu, niektórzy użytkownicy wymienionych modeli nie mogą normalnie prowadzić rozmów, gdyż uniemożliwia to usterka mikrofonu. Posiadacze smartfona twierdzą bowiem, że z tego powodu rozmówcy często ich nie słyszą. Sprawa dotyczy nie tylko rozmów głosowych, ale też połączeń wideo realizowanych za pośrednictwem funkcji FaceTime.

Z najnowszych doniesień wynika, że problem jest już znany inżynierom Apple i firma zajmuje się jego usunięciem. Na szczęście nie jest powszechny i dotyka tylko niewielkiej liczby użytkowników, lecz bez wątpienia jest niezwykle irytujący. Utrudnia bowiem normalne korzystanie z telefonu.

Prawdopodobnie nie uda się jednak zlikwidować go za pomocą aktualizacji oprogramowania. Media sugerują bowiem, że Apple przygotowuje serwisy na akcję naprawczą, co może oznaczać, że usterka jest sprzętowa i będzie wymagać wymiany podzespołów. Firma chce by serwisy zrobiły wyjątek dla obu modeli i naprawiły usterkę nawet jeśli gwarancja już się skończyła. Użytkownik nie będzie więc musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli więc Wasz iPhone 7 po instalacji iOS 11.3 również ma problem z mikrofonem, to powinniście skontaktować się z serwisem producenta.

iPhone 7

Źródło: Macrumors.com

You may also like...