Oppo Watch: stylowy smartwatch z Androidem

Firma Oppo zaprezentowała swój pierwszy smartwatch. Produkt nazywa się Oppo Watch i charakteryzuje się nowoczesną stylistyką oraz mnóstwem przydatnych funkcji.

Oppo w tym tygodniu zaprezentowało światu swe dwa najbardziej oczekiwane produkty. Pierwszym z nich jest flagowy smartfon Oppo Find X2. Drugi natomiast to zapowiadany od jakiegoś czasu, pierwszy smartwatch tej marki.

Smartwatch nazywa się Oppo Watch i prezentuje się bardzo elegancko. Producent zadbał o to, by wzornictwo sprzętu było nowoczesne i stylowe. Zegarek będzie więc świetnie komponował się z elegancką garderobą.

Jego specyfikacji technicznej również nie można wiele zarzucić. Wyposażono go w zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o 100 procentowym pokryciu palety DCI-P3. W zależności od wersji sprzętu, ma on 1,6″ lub 1,9″, zaś otaczająca go bardzo cienka ramka nadaje mu nowoczesnego wyglądu. Ten drugi ma rozdzielczość 402×473 pikseli.

Wyświetlacz umieszczono w wykonanej z aluminium kopercie, w której zainstalowano także dwa przyciski ułatwiające nawigację po menu. Koperta jest rzecz jasna wodoszczelna i wytrzymuje zanurzenie na głębokości do 50 m. Oznacza to, że wilgoć generalnie nie zaszkodzi sprzętowi i można się z nim kąpać oraz pływać.

Oppo Watch

Pod maską pracuje Snapdragon Wear 2500, sprzęgnięty z koprocesorem Apollo 3. Jest też 8 GB pamięci, przeznaczonej na dodatkowe aplikacje. Producent wyposażył go również w moduł GPS, Bluetooth 4.2 oraz chip NFC umożliwiający płacenie zegarkiem za zakupy w sklepach. Sprzęt może też korzystać z łączności komórkowej. Wprawdzie nie ma tu slotu na kartę SIM, to jest eSIM, zapewniający pełną niezależność od smartfona.

Oppo Watch

21 dni pracy na jednym ładowaniu

Dzięki zastosowaniu technologii szybkiego ładowania VOOC, uzupełnienie akumulatora trwa bardzo krótko. Według producenta 17 minut wystarczy, by naładować go do 50 procent pojemności. Ładowanie do pełna zajmie natomiast 75 minut. Zastosowano tu również efektywne systemy oszczędzania energii, pozwalające przełączać się pomiędzy procesorem Snapdragon i koprocesorem Apollo. Dzięki temu jedno ładowanie zapewni do 40 godzin normalnego użytkowania zegarka. Jeśli natomiast maksymalnie wykorzystamy systemy oszczędzania, wówczas wydłużymy ten czas do 21 dni.

Oppo Watch

Jak na nowoczesny smartwatch przystało, Oppo Watch posiada szereg funkcji związanych z monitorowaniem fizycznej aktywności. Potrafi więc zliczać kroki, liczyć spalone kalorie, a dodatkowo ma wbudowany pulsometr oraz funkcję EKG. Wyposażono go też w funkcję analizy snu, pozwalającą poprawić jakość wypoczynku.

Sprzęt działa w oparciu o firmowy system ColorOS Watch, bazujący na Androidzie. W Chinach produkt trafi do sprzedaży 24 marca, zaś cena za 41 mm wersję wyniesie 215 dolarów, natomiast wersja 46 mm kosztuje 288 dolarów. Nie wiemy na razie kiedy urządzenie trafi na zachodnie rynki.

Źródło

You may also like...