Oreo zainstalowane tylko na 0,5% urządzeń

Google przedstawiło kolejne zestawienie popularności poszczególnych wersji Androida. Widać na nim nieznaczny wzrost liczby urządzeń z Oreo.

Choć Android 8.0 Oreo został udostępniony użytkownikom już kilka miesięcy temu, to wciąż niewiele osób go używa. W dużej mierze jest to kwestia tego, że wielu producentów nadal nie udostępniło go swym smarttfonom. I mimo upływu czasu, sytuacja wcale nie zmienia się na lepsze.

Google zaprezentowało bowiem kolejne zestawienie popularności nowego systemu. Dane zebrano w czasie minionego tygodnia, na podstawie wizyt użytkowników w sklepie Google Play Store. Z raportu wynika, że w porównaniu do ubiegłego miesiąca, liczba użytkowników nowego Androida wzrosła z 0,3% do 0,5%. Nie jest to jednak powód do dumy dla amerykańskiego koncernu.

Ciekawostką jest wzrost liczby użytkowników Nougata w wersjach 7.0 oraz 7.1. Obecnie udział w rynku wynosi odpowiednio 19,3% oraz 4%, ale w zeszłym miesiącu było to 17,6% oraz 3%. Nadal jednak najpopularniejszą wersją systemu jest Android 6.0 Marshmallow, który wciąż zainstalowany jest na 29,7% wszystkich urządzeń. Choć w porównaniu do zeszłego miesiąca, nastąpił nieznaczny spadek.

Nieźle trzyma się także Lollipop, który choć traci użytkowników, to w bardzo wolnym tempie i jeszcze długo będzie jednym z najpopularniejszych systemów. Ciekawe czy Oreo uda się zdobyć większy udział w rynku, zanim pojawi się kolejna wersja Androida.

Oreo

Źródło: Android.com

You may also like...