Kolejna aplikacja Microsoftu zainstalowana 100 mln razy

Outlook dołączył do grona aplikacji Microsoftu, które użytkownicy Androida zainstalowali 100 mln razy. Kolejnym krokiem milowym jest osiągnięcie 500 mln instalacji.

Odkąd Microsoft zrezygnował z produkcji smartfonów z własnym systemem operacyjnym, skupił się na wspieraniu tego rynku swymi aplikacjami. I wychodzi mu to znakomicie, gdyż popularność jego biurowych programów nieustannie rośnie.

W kwietniu tego roku przedstawiciel amerykańskiego koncernu poinformował, że Outlook, ma już 100 mln instalacji. Oczywiście był to łączny wynik platform Android oraz iOS. Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że klient poczty elektronicznej ma już na koncie 100 mln instalacji, tylko z samego Google Play Store.

Tym samym program dołączył do innych aplikacji amerykańskiej firmy, które osiągnęły taki wynik. W tym gronie znajdują się m.in., Word, Excell, PowerPoint, Skype oraz OneDrive. Każda z nich ma na koncie ponad miliard instalacji. Tymczasem OneNote oraz Swiftkey mają ich 500 mln.

Musimy jednak pamiętać, że rzeczywista liczba instalacji na Androida może być wyższa. Google Play Store nie zlicza bowiem pobrań na wszystkich urządzeniach z tym systemem. Nie jest to bowiem jedyny sklep oferujący programy tego koncernu. Na przykład Amazon oferuje aplikację we własnym sklepie, podobnie jak kilku innych sprzedawców. Trzeba więc jasno podkreślić, że dotyczy to tylko instalacji z oficjalnego sklepu Google.

Outlook

Źródło

You may also like...