Patent Microsoftu pokazuje składany smartfon

Wygląda na to, że Microsoft tak do końca nie wycofał się z rynku urządzeń mobilnych. Należący do niego patent pokazuje bowiem składany smartfon.

Jakiś czas temu Microsoft uznał, że jego przygoda ze smartfonami powinna zostać zakończona, gdyż nie poszła zbyt dobrze. Firma miała więc skupić się jedynie na produkcji oprogramowania dla najpopularniejszych systemów i wspierania własnych aplikacji.

Wygląda jednak na to, że pomysły na nowe urządzenia mobilne nie zostały tak do końca odłożone na półkę. W sieci pojawił się bowiem kolejny patent amerykańskiego koncernu, który pokazuje składany smartfon. Jak widać na poniższym szkicu, urządzenie posiada elastyczny wyświetlacz i całe składa się niczym książka, zamykając go w środku. W ten sposób sprzęt oferowałby nowe możliwości, a większy ekran byłby wygodniejszy np. do oglądania filmów, grania czy też korzystania z nawigacji.

Nie jest to pierwszy tego typu patent należący do Microsoftu, zaprezentowany w ostatnich latach. Podobną technologię widzieliśmy już pod koniec 2016 roku. Wówczas sugerowano, że firma Billa Gatesa nawiązała współpracę z Apple, LG oraz Google celem stworzenia składanych wyświetlaczy.

Trzeba jednak pamiętać, że pomysły obecne w patentach nie zawsze są przenoszone do realnego świata. Często pozostają tylko na deskach kreślarskich, więc nie można wykluczyć, że ze składanym smartfonem będzie tak samo.

składany smartfon

Źródło: Windowslatest.com

You may also like...