Patenty Xiaomi pokazują nowatorską konstrukcję wyświetlacza

Xiaomi pokazało dwa nowe patenty przedstawiające dość nietypowe podejście do konstrukcji wyświetlacza przyszłych smartfonów. Dokumenty przedstawiają urządzenia, w których ekran całkowicie owija obudowę.

Smartfony pod względem designu na przestrzeni ostatnich lat nie przeszły jakiejś poważnej rewolucji. Owszem, producenci wprowadzają w nich pewne zmiany, ale ogólna konstrukcja tych urządzeń nadal pozostaje taka sama jak na początku. Projektanci nie ustają jednak w wysiłkach tworzenia bardziej śmiałych koncepcji i jedną z nich opracował Xiaomi.

Witryna LetsGoDigital zaprezentowała nam dwa nowe patenty chińskiego koncernu technologicznego, dotyczące nietypowej konstrukcji wyświetlacza. W pierwszym patencie, podobnie jak w przypadku modelu Mi MIX Alpha, ekran owija obudowę smartfona w pionie. Nie jest to jednak jeden pojedynczy panel lecz dwa niezależne, które łączy moduł zawierający poczwórny aparat, podwójną diodę LED oraz mikrofony.

Xiaomi

Drugi patent prezentuje bardzo zbliżoną konstrukcję, choć z pewnymi zmianami. Smartfon jest bowiem bardziej okrągły, natomiast moduł aparatu jest tu tylko potrójny i nie posiada lampy LED oraz mikrofonu.

Xiaomi

Powyższe patenty prezentują jednak tylko wizję producenta, a więc nie oznacza to, że wkrótce takie urządzenia trafią do sklepów. Jeśli już chińska firma zdecyduje się je wyprodukować, to najwcześniej za kilka lat. Na razie na przeszkodzie we wdrożeniu tego rozwiązania może stać technologia. Takie ekrany byłyby zapewne zbyt drogie w produkcji, a nie wiadomo jeszcze jak wyglądałaby ich trwałość.

Źródło

You may also like...