Pierwsza generacja Moto 360 bez Android Wear 2.0

Motorola poinformowała, że oryginalna wersja smartwatcha Moto 360, nie otrzyma aktualizacji oprogramowania do Android Wear 2.0. Użytkownicy tego modelu będą z pewnością mocno zawiedzeni.

Posiadacze smartfonów przyzwyczaili się już, że starsze modele nie otrzymują aktualizacji do nowej wersji systemu operacyjnego. Teraz będą musieli się do tego przyzwyczaić również właściciele smartwatchy.Choć są to urządzenia dość nowe, które stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku, to okazuje się, że niektóre modele nie dostaną aktualizacji do platformy Android Wear 2.0. Dotyczy to m.in. pierwszej generacji zegarka Moto 360, którego producent właśnie potwierdził ten fakt na Twitterze.

Jest to z pewnością zła wiadomość dla użytkowników tego produktu, którzy nie otrzymają nowych funkcji dostarczanych przez Android Wear 2.0, takich jak przebudowany interfejs użytkownika z Material Design, samodzielne aplikacje uruchamiane na zegarku, wsparcie dla rozpoznawania pisma odręcznego, czy też automatyczny monitor aktywności fizycznej.

Szkoda, gdyż Moto 360 pojawiła się zaledwie we wrześniu 2014 roku, więc została przez producenta porzucona szybciej, niż niektóre smartfony.

Źródło: Twitter.comYou may also like...