Notch w Pixel 3 XL może całkowicie zniknąć

Przeciwnicy notcha, którzy planują kupić smartfona Pixel 3 XL, nie będą musieli cały czas na niego patrzeć. Google zapewni im możliwość ukrycia tego elementu.

Notch stał się już niemalże stałym wyposażeniem nowych smartfonów, jednak wciąż ma wielu przeciwników, którzy nie chcą go w swym sprzęcie. Producenci nie zamierzają wprawdzie z niego rezygnować, ale niektórzy przynajmniej dają użytkownikom możliwość jego ukrycia.

Taka funkcja znajdzie się również na pokładzie zaprezentowanego w tym tygodniu smartfona Pixel 3 XL. Producent w menu sprzętu zaszył bowiem specjalną opcję, która dostosowuje sposób wyświetlania obrazu, umożliwiając ukrycie wcięcia. Po jej aktywowaniu, smartfon wygląda jakby nie posiadał notcha. Opcja działa poprzez wyświetlanie czarnego paska w górnej części ekranu, spychając nieco w dół takie informacje jak nazwa operatora, siła sygnału, poziom naładowania baterii itp.

Trzeba jednak pamiętać, że wówczas górna ramka otaczająca ekran będzie się wydawać znacznie grubszą niż jest w rzeczywistości, więc może nieco pogorszyć wygląd sprzętu. Jeśli jednak ktoś nie lubi notcha, to tylko w ten sposób może się go pozbyć. Chyba, że kupi podstawową wersję tego modelu, która ma ekran pozbawiony wcięcia.

Jak to dokładnie wygląda, możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu wykonanym przez Stephena Halla z serwisu 9to5Google. Trzeba jednak pamiętać, że ukrycie go nie jest łatwe, gdyż nie ma prostego suwaka, który może to zrobić. Musimy więc włączyć opcje dewelopera.

Pixel 3 XL

Stephen Hall

Źródło: Twitter.com

You may also like...