Konsola Playdate opóźniona. Premiera dopiero w 2022 roku

Firma Panic oświadczyła, że dostawy jej pierwszej konsoli przenośnej Playdate, rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. Klienci muszą dłużej poczekać na zamówiony sprzęt.

Ciągnąca się od kilku lat pandemia spowodowała spore problemy z dostawami półprzewodników wykorzystywanych do produkcji procesorów. Dało się to we znaki wielu firmom, które musiały ograniczyć lub wręcz czasowo wstrzymać produkcję swego sprzętu.

Valve musiało na przyszły rok przenieść premierę konsoli Steam Deck. Natomiast Sony ograniczyło produkcję flagowej konsoli PlayStation 5, przez co w okresie świątecznym będzie ją trudno kupić. Warto więc już teraz o tym pomyśleć, a ich ceny możecie sprawdzić tutaj.

Niestety poślizg zaliczy również nowa konsola przenośna Playdate, zaprojektowana przez firmę Panic. Kilka miesięcy temu rozpoczęła się jej przedsprzedaż, a pierwsze egzemplarze trafić miały do nabywców pod koniec bieżącego roku. Producent rozesłał jednak emaila do klientów, informując o przesunięciu dostaw na początek 2022 roku. Wyjaśnił także, że powodem tej decyzji są problemy z dostępnością procesorów.

Panic wyjaśniło, że pierwsza partia 5000 urządzeń otrzymanych od producenta nie przeszła testów jakości. Szybko okazało się bowiem, że ich baterie nie spełniają oczekiwań i konsola działa znacznie krócej niż powinna. Zdecydowano więc wstrzymać produkcję, by znaleźć przyczyny usterki, a otrzymane konsole powróciły do producentów.

Udało się rozwiązać problem z bateriami, ale niestety kolejnym problemem są braki procesorów. Okazało się bowiem, że na komponenty potrzebne do produkcji Playdate trzeba czekać aż dwa lata. Firma musiała więc zmienić CPU, na taki który jest bardziej dostępny i nie wpłynie znacząco na wydajność konsolki.

Panic liczy na to, że do końca przyszłego roku uda się zrealizować 50 tys. złożonych zamówień na sprzęt. Kolejne zamówienia będą jednak realizowane dopiero w 2023 roku.

Playdate

Źródło

You may also like...