Sony ostatecznie uśmierciło PlayStation 2

Jedna z najpopularniejszych na świecie jaką jest PlayStation 2, odchodzi na emeryturę. Sony potwierdziło ostateczne zakończenie wsparcia tego sprzętu.

18 lat temu japoński koncern Sony zdominował rynek gier wideo, wprowadzając do sprzedaży swą najpopularniejszą konsolę PlayStation 2. Niewielkie urządzenie oferowało całkowicie nową jakość elektronicznej rozgrywki, dając dostęp do rozbudowanych gier o oszałamiającej jak na tamte czasy grafice.

Sprzęt przez długi czas cieszył się dużą popularnością, głównie dzięki dużemu wsparciu ze strony producentów, którzy stworzyli na niego tysiące różnych gier. Oczywiście wszystko co dobre musi się kiedyś skoczyć i dotyczy to również tej konsoli. W 2013 roku zakończono jej produkcję, jednak nadal producenci gier wspierali ten produkt, zaś Sony zapewniało wsparcie techniczne. Teraz jednak koncern postanowił ostatecznie odesłać konsolę na emeryturę. Firma ogłosiła, że po 7 września całkowicie zakończy się jej wsparcie.

Jest to niewątpliwie zakończenie pewnej ery w dziedzinie elektronicznej rozgrywki, a sukcesu tego sprzętu raczej nie da się już powtórzyć.

PlayStation 2

Źródło: PlayStatiion.com

You may also like...