PlayStation 4.5 NEO oficjalnie potwierdzone

Doniesienia o nowej, mocniejszej wersji konsoli PlayStation 4, która miałaby się pojawić w sprzedaży już jesienią, zostały właśnie oficjalnie potwierdzone, przez Andrew House, szefa Sony Interactive Entertainment.

Od kilku tygodni słyszymy o pojawieniu się konsoli PlayStation 4.5 NEO, czyli mocniejszej wersji popularnego sprzętu japońskiego koncernu, który zostanie dostosowany do wymogów technologii VR, w tym zestawu PlayStation VR.Od dawna mówiło się, że PlayStation 4 jest konsolą zbyt słabą jak na współczesne standardy i aby mogła radzić sobie z grafiką Full HD, wyświetlając animacje na odpowiednim poziomie płynności, producenci muszą ograniczać jakość tekstur. Sprzęt nie miałby więc szans obsłużyć zestawu PlayStation VR, którego Sony chce wkrótce wprowadzić do sprzedaży, a to oznaczało konieczność usprawnienia sprzętu.

Takim właśnie usprawnieniem będzie PlayStation 4.5 NEO, którego specyfikację techniczną poznaliśmy jakiś czas temu, której istnienie potwierdził teraz Andrew House, szef Sony Interactive Entertainment. Konsola nie zostanie jednak zaprezentowana na targach E3, które odbędą się w przyszłym tygodniu, więc na oficjalną prezentację możliwości urządzenia trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

PlayStation 4.5 NEO będzie sprzętem mocniejszym, ale za to droższym od obecnego modelu. Dobrą wiadomością jest to, że urządzenie będzie kompatybilne wstecz, więc będą na nim działać gry z PS4. Nie wiadomo natomiast czy gry wykorzystujące moc PlayStation 4.5 NEO, da się uruchomić na starszym modelu.

Źródło: Next.ft.comYou may also like...