PlayStation 5 będzie ośmiokrotnie mocniejsze od PS4

Powoli poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących konsoli PlayStation 5. Z najnowszych przecieków wynika, że sprzęt będzie ośmiokrotnie mocniejszy od PS4.

Pojawia się coraz więcej sygnałów wskazujących na to, że premiera PlayStation 5 może być znacznie bliżej niż sądzimy. Niedawno mogliśmy przeczytać pogłoski mówiące, iż sprzęt pojawi się w sprzedaży już jesienią przyszłego roku. Z kolei w kwietniu w sieci pojawiły się sugestie, że nowy sprzęt dostanie mocniejszy procesor i obsługę rozdzielczości 8K.

Doniesienia o większej wydajności nowej konsoli nie są rzecz jasna potwierdzone, podobnie jak wiele innych informacji na jej temat. Mogą mieć jednak w sobie sporo prawdy, gdyż tak wskazuje najnowsza prezentacja przeprowadzona przez szefa Sony Kazuo Hirai. Pokazano na niej porównanie wydajności PS4 Pro oraz nowej konsoli, które było bardzo interesujące.

Renderowanie jednej ze scen obecnemu modelowi zajęło 8 sekund, natomiast nowy poradził sobie z tym zadaniem w mniej niż sekundę. Może to oznaczać, że PlayStation 5 będzie ośmiokrotnie mocniejsze od obecnego modelu. Możecie to zobaczyć na tym wideo.

Wiemy już na pewno, że PS5 dostanie nowe CPU i GPU, dysk SSD, a także nowy układ audio obsługujący dźwięk 3D. Największą rewolucją będzie jednak obsługa technologii Ray Tracing, którą Nvidia stosuje w najnowszych kartach graficznych. To może sugerować, że zieloni przygotują dla Sony nowy procesor graficzny, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Jeśli jednak sprzęt ma obsługiwać rozdzielczość 8K, to nowe GPU będzie musiało być wyjątkowo wydajne.

Miejmy nadzieję, że niebawem poznamy wszystkie szczegóły techniczne PlayStation 5. Być może stanie się to już podczas targów E3 2019, na których Microsoft pokaże nową generację Xboxa.

PlayStation 5

Źródło: Twitter.com

You may also like...