PlayStation 5 zadebiutuje dopiero w 2019 roku

Gracze z pewnością czekają już na nowy model konsoli Sony. Zdaniem znanego analityka, PlayStation 5 pojawi się w sprzedaży dopiero w 2019 roku. Producent czeka bowiem na większe nasycenie rynku telewizorami 4K.

Obecna generacja konsol bez wątpienia należy do PlayStation 4. Sony udało się bowiem stworzyć sprzęt, który nie tylko jest bardzo wydajny, ale doskonale zaspokaja wszelkie potrzeby graczy.

Konsola zaczyna jednak powoli odstawać od współczesnych standardów. Producenci zaczynają bowiem coraz bardziej przestawiać się na rozdzielczość 4K, z którą kilkuletni sprzęt niezbyt dobrze sobie radzi. Oczywiście twórcy gier stosują różne sztuczki, m.in., upscaling do Ultra HD z niższej rozdzielczości. Niestety niedostatki technologiczne zaczynają już być zauważalne.

Czas więc na nowy sprzęt. Zdaniem analityka Michaela Pachtera z Wedbush Securities, specjalizującego się w tematyce związanej z grami, Playstation 5 nie pojawi się jednak w przyszłym roku, lecz dopiero w 2019. Specjalista sądzi, że Sony chce poczekać z premierą nowego sprzętu, aż rynek telewizorów 4K osiągnie co najmniej 50-procentowe nasycenie w USA i 35% w reszcie świata. Im więcej takiego sprzętu będzie w domach, tym więcej konsol firma będzie mogła sprzedać.

Analityk uważa też, że PlayStation 5 będzie kompatybilne z PS4 Pro, co pozwoli nabywcy nowej konsoli bawić się posiadanymi już grami.

Oczywiście jest jeszcze kwestia konkurencji. Xbox One X może być zdecydowanie mocniejszym sprzętem niż PlayStation 4 Pro. Jeśli więc Sony będzie zbyt długo zwlekać z wprowadzeniem do sprzedaży wydajniejszej konsoli, wówczas pozwoli rywalowi umocnić swą pozycję i będzie trudno go pokonać.

PlayStation 5

Źródło: Gamingbolt.com

You may also like...