Podłogowy wentylator Xiaomi ogrzeje zimą i schłodzi latem

Xiaomi pokazało najnowszy podłogowy wentylator. Kosztujący 140 dolarów MIJIA DC Variable Frequency Two-season Fan, przyda się latem oraz zimą, gdyż potrafi chłodzić oraz grzać.

Nadchodzi zima, więc przydałoby się zadbać o ogrzewanie naszego mieszkania. W tej roli może świetnie spisać się najnowszy podłogowy wentylator Xiaomi, który będzie użyteczny również latem. MIJIA DC Variable Frequency Two-season Fan oferuje bowiem funkcję chłodzenia oraz grzania powietrza.

Wielosezonowy podłogowy wentylator

Produkt wykorzystuje opatentowaną konstrukcję obrotową PTC, która wydmuchuje ciepłe powietrze po zamknięciu i chłodną bryzę po otwarciu. Dzięki temu może być użyteczny zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Potrzebuje przy tym zaledwie 3 sekundy na nagrzanie się oraz dysponuje funkcją inteligentnego utrzymywania zaprogramowanej temperatury.

W obudowie urządzenia zainstalowano półprzewodnikowe ceramiczne elementy grzewcze o mocy 2200 W, które błyskawicznie dostarczają gorące powietrze. Oczywiście temperaturę można regulować, zaś wbudowany wentylator wydmuchuje ciepłe powietrze na odległość do 2 metrów.

podłogowy wentylator

Ma także możliwość regulacji kąta nadmuchu w zakresie od 30 do 150 stopni. W ten sposób możemy sprawić, że będzie dmuchał tylko na nas, albo też ogrzewał większą powierzchnię. Natomiast inteligentny system sterowania temperaturą będzie ją utrzymywał w zakresie 18-28 stopni, dbając o komfort domowników.

Urządzenie dysponuje także trzema trybami chłodzenia, jego wydajność wynosi 357 m3/h, a zimne powietrze dociera na odległość aż 10 m. Podczas pracy jest także bardzo ciche i dzięki bezszczotkowemu silnikowi generuje hałas jedynie 38,4 dB. Oznacza to, że może pracować również w gorące letnie noce, bez budzenia domowników.

Inteligentne funkcje

Podłogowy wentylator jest przy tym bardzo kompaktowy, gdyż średnica cylindra wynosi tylko 30 cm, zaś masa to 6,9 kg. Można więc łatwo przenosić go pomiędzy pomieszczeniami. Natomiast wbudowany asystent XiaoAI oraz moduł bezprzewodowej łączności ułatwia sterowanie pracą urządzenia. Dodatkowo można go sparować z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi.

podłogowy wentylator

Producent na razie nie ujawnia kiedy wentylator pojawi się na zachodnich rynkach. W Chinach kosztuje natomiast 899 juanów, czyli w przeliczeniu 575 zł.

Źródło

You may also like...