Polacy na podium hakerskich mistrzostw Facebooka

Petr Mitrichev to prawdziwy mistrz programowania. Po raz kolejny udało mu się wygrać organizowany przez Facebooka Puchar Hakerów i zgarnąć całkiem niezłą sumkę w twardej walucie.

Puchar Hakerów jest organizowany już trzeci rok z rzędu, zaś Mitrichevowi udało się zwyciężyć w pierwszej oraz trzeciej jego edycji. Mistrzostwa przeznaczone są dla programistów z całego świata, którym zlecane są określone cele. Ich zadaniem jest stworzyć oprogramowanie, które pozwoliłoby je rozwiązać.

Mitrichev pochodzi z Rosji, czyli kraju, z którego pochodzą najlepsi hakerzy. W mistrzostwach brali jednak udział przedstawiciele wielu innych krajów, takich jak Australia, Białoruś, Chiny, Francja, Niemcy, Polska, Japonia, Szwajcaria oraz Ukraina. Za zdobycie pierwszego miejsca hakerowi zapłacono 10,000 dolarów.

Faktem wartym odnotowania jest to, iż dwa kolejne miejsca podium zajęli Polacy, mianowicie Jakub Pachocki oraz Marcin Smulewicz. Oni również otrzymali nagrody pieniężne, choć już w dużo niższej wysokości. Możemy być z naszych rodaków dumni.

Źródło: Thenextweb.com

You may also like...