Polestar zapowiada swój pierwszy smartfon

Marka Polestar, zajmująca się produkcją samochodów, postanowiła zadebiutować w branży urządzeń mobilnych. Należąca obecnie do chińskiego koncernu Geely firma, zapowiedziała właśnie plan stworzenia pierwszego smartfona.

Coraz więcej producentów samochodów elektrycznych zaczyna poszerzać zakres swojej działalności o urządzenia mobilne. Takie plany mają m.in. Tesla, Fisker oraz Lucid Motors, a teraz do grupy firm marzących o własnym smartfonie, dołącza również marka Polestar. Firma należąca w przeszłości do Volvo, zamierza stworzyć pierwszy telefon.

Specyfikacja techniczna nowego produktu pozostaje na razie tajemnicą, jednak można założyć, że wyposażeniem nie będzie się wiele różnił od konkurencyjnych modeli. Wiemy natomiast, że powstanie we współpracy z innym chińskim producentem telefonów, marką Meizu, która podobnie jak Polstar, należy do koncernu motoryzacyjnego Geely.

Urządzenie ma pojawić się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku. Plan marki Polestar zakłada także zintegrowanie telefonu z systemem operacyjnym nowego samochodu elektrycznego, który producent ma w planach. Zapewni to użytkownikom znacznie większy komfort korzystania z popularnych aplikacji.

Dodam, że Polestar nie jest jedynym producentem samochodów elektrycznych, który planuje zadebiutować w zupełnie nowej dla siebie branży. Podobne plany ma marka NIO, która również zapowiedziała własny telefon. Urządzenie pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku i kosztować ma poniżej 1000 dolarów.

Własny sprzęt mobilny chcą mieć także inne marki motoryzacyjne, takie jak Tesla, BYD, Lucid Motors oraz Fisker. Wygląda więc na to, że wkrótce na rynku zaroić może się od zupełnie nowych smartfonów pochodzących od producentów samochodów.

Polestar
Źródło: Polestar

You may also like...