Popularny smartwach Apple otrzyma nowy przycisk

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że nowy model zegarka Apple Watch może zyskać nowy element. Producent chce go ponoć wyposażyć w zupełnie nowy przycisk, który pozwoliłby zlikwidować jedną z poważniejszych usterek sprzętu.

Apple Watch (sprawdź aktualne oferty) jest wprawdzie najpopularniejszym ze smartwatchy dostępnych na rynku i sprzedaje się rewelacyjnie, to nie jest produktem pozbawionym wad. Niektórzy uważają, że zegarek ma wadę konstrukcyjną powodującą pękanie wyświetlaczy i z tego powodu pozwali producenta.

Innym z problemów jest odpadająca cyfrowa korona sterująca funkcjami urządzenia. Problem staje się ponoć coraz większy, tak przynajmniej można wywnioskować po rosnącej liczbie zgłoszeń na forach internetowych. Nieoficjalne doniesienia mówią więc, że Apple zamierza przeprojektować swój zegarek, by rozwiązać tę kwestię. Firma chce wyposażyć go w nowy przycisk czuły na dotyk. Przycisk miałby się obracać i zostałby wyposażony w technologię haptyczną.

Jako że przycisk nie posiadałby żadnych mechanicznych elementów, pozwoliłoby to znacznie zmniejszyć ryzyko awarii. Co więcej, usunięcie mechanicznego przycisku zapewniłoby nieco dodatkowej wolnej przestrzeni w obudowie smartwatcha, którą producent mógłby wykorzystać na montaż np. większej baterii.

Źródła nie ujawniają kiedy nowy przycisk mógłby się pojawić w zegarkach. Sugeruje się jednak, że mógłby to być przyszły rok. Być może pomysł zostanie zrealizowany już Apple Watch Serii 4, która ponoć ma dostać inny wygląd oraz większy ekran. Na razie to jednak tylko spekulacje.

Apple Watch

Źródło: Fastcompany.com

You may also like...