Premiera Grand Theft Auto 6 prawdopodobnie w 2022 roku

Rockstar zazwyczaj długo każe czekać na kolejne odsłony serii GTA. Z najnowszych przecieków wynika, że na rynkowy debiut Grand Theft Auto 6 poczekamy aż do 2022 roku.

GTA to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych marek na rynku gier wideo. Tylko jej ostatnia część sprzedała się w łącznym nakładzie ponad 90 mln egzemplarzy, dodatkowo przynosząc wydawcy gigantyczne pieniądze z mikrotransakcji.

Fani popularnej serii z pewnością nie mogą doczekać się premiery kolejnej części, ale wygląda na to, że będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Z najnowszych plotek wynika bowiem, że Grand Theft Auto 6 może pojawić się w sprzedaży dopiero w 2021 lub 2022 roku. Tak twierdzi kanał The Know dostępny na YouTube.

Jego właściciel ujawnia także, że prace nad nową produkcją prowadzone są już od jakiegoś czasu, a jej robocza nazwa to “Project Americas”. Nazwa nie jest przypadkowa. Według źródła nawiązuje do miejsca akcji, gdyż fabuła będzie osadzona w Stanach Zjednoczonych oraz Ameryce Południowej. Gracze będą podróżować pomiędzy tymi miejscami, a niewykluczone także, że powrócą do Vice City.

Ciekawą plotką jest również obecność kobiecej postaci w roli głównej bohaterki. Nie wiadomo jednak czy będzie to jedyna postać, czy też jedna z wielu, jak w przypadku Grand Theft Auto 5.

Informacje nie są rzecz jasna potwierdzone, więc należy do nich podchodzić z dużą rezerwą. Z drugiej jednak strony już kilka lat temu słyszeliśmy plotki sugerujące, że Rockstar może przenieść do gry cały obszar Stanów Zjednoczonych. Duży teren zabawy z pewnością podniósłby atrakcyjność nowej serii. A co Wy sądzicie o takim pomyśle?

Grand Theft Auto 6

Źródło: Comicbook.com

You may also like...