Kamera do selfie w Samsungu Galaxy S23 dostanie istotne ulepszenie

Najnowsze przecieki sugerują znaczne ulepszenie kamery do selfie w nowym flagowcu Galaxy S23. Samsung po raz pierwszy od kilku lat zwiększy jej rozdzielczość, która wyniesie 12 MP.

Samsung wprawdzie montuje w swych topowych smartfonach coraz lepsze aparaty, robiące coraz lepsze zdjęcia. Wprowadzane usprawnienia skupiają się jednak przede wszystkim na aparatach tylnych i wydaje się, że producent zaniedbuje kamerę do selfie.

Wiele rywali montuje bowiem przednie kamery o rozdzielczości przekraczających 20 megapikseli. Na przykład w Vivo V23 znajdziemy aż 44 MP przednią kamerę, której towarzyszy dodatkowy sensor rejestrujący głębię obrazu. Z kolei w najnowszym Moto Edge X30, producent zamontował aż 60 MP aparat do selfie. Tymczasem koreańska marka nadal oferuje w swych flagowcach tylko 10 MP sensory.

Wygląda na to, że firma nie chce pozostawać w tej kwestii w tyle za konkurencją. Najnowsze przecieki sugerują bowiem, zamierza zwiększyć rozdzielczość przedniego aparatu do 12 MP. Będzie to pierwsze podniesienie rozdzielczości kamery do selfie od 2019 roku, kiedy to Galaxy S10 dostał 10 MP sensor.

Zmiana dotyczyć będzie standardowego wariantu nowego flagowca, a także wersji Plus, gdyż Ultra zawsze oferowała znacznie lepszy aparat. Oczywiście więcej megapikseli wcale nie musi przełożyć się na lepszą jakość zdjęć wykonywanych zdjęć. Powinno natomiast podnieść jakość filmów wideo nagrywanych w rozdzielczości 4K.

Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób wykorzystuje przednią kamerę, by rejestrować filmy wrzucane na TikToka, czy Instagrama, lepsza jakość nagrań z pewnością będzie bardzo przydatna.

Naturalnie musimy mieć na uwadze, że powyższa informacja nie jest oficjalna, więc nie ma pewności, czy Galaxy S23 faktycznie dostanie lepszy aparat.

Galaxy S23

Źródło

You may also like...