Punkty orientacyjne usprawnią nawigację Google Maps

Google Maps jest aplikacją nieustannie rozwijaną, a wprowadzane zmiany usprawniają jej pracę. Najnowszym pomysłem autorów jest wykorzystanie punktów orientacyjnych, by jeszcze lepiej prowadzić do celu.

Google Maps jest jedną z najpopularniejszych aplikacji służących do nawigacji, która wykorzystywana jest przez kierowców, jak również rowerzystów oraz pieszych. Google nieustannie usprawnia funkcjonowanie tego narzędzia i właśnie udostępnił aktualizację wzbogacającą je o kolejną funkcję.

Do tej pory nawigacja oferowała wskazówki bezpośrednie, sugerując użytkownikowi by skręcił w lewo, w prawo lub jechał prosto. To się sprawdzało całkiem nieźle, choć czasem mogło sprawiać pewne problemy z trafieniem we właściwy zjazd. Nowa aktualizacja wprowadza więc punkty orientacyjne, które w teorii powinny zwiększyć dokładność wskazówek. Obecnie aktualizacja, do informacji o konieczności skrętu dodaje charakterystyczny punkt orientacyjny, np., każąc nam skręcić tuż za mijaną właśnie stacją benzynową lub sklepem spożywczym. Dzięki temu, na bardziej rozbudowanych skrzyżowaniach łatwiej będzie znaleźć zjazd, z którego powinniśmy skorzystać. To oczywiście zdecydowanie poprawi funkcjonalność tej popularnej usługi, a nam ułatwi znalezienie adresu.

Na razie nie wiadomo czy nowa funkcja wejdzie już na stałe do użytku, czy też pojawiła się tylko w ramach testów. Trudno też powiedzieć na ile będzie użyteczna. Użytkownicy przyzwyczajeni do dotychczasowego systemu, mogą zostać nieco rozproszeni koniecznością zwracania uwagi na pobocze i szukania punktów orientacyjnych.

Google Maps

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...