Qualcomm prezentuje nowy procesor Snapdragon 768G

Qualcomm zaprezentował nowy gamingowy procesor Snapdragon 768G. Układ jest nie tylko szybszy od poprzednika, ale ma też funkcję aktualizacji sterowników GPU.

Qualcomm pokazał dziś światu swój najnowszy procesor do urządzeń mobilnych. Układ o nazwie Snapdragon 768G należy do gamingowej serii G i opracowano go dla smartfonów ze średniej półki cenowej, którym zaoferuje ciekawe funkcję.

Nowy procesor jest nieco zmodyfikowaną wersją układu Snapdragon 765G, w której wprowadzono kilka modyfikacji podnoszących jego wydajność. Nadal wykorzystuje te same rdzenie Kryo 475, zaś jednostką graficzną jest wciąż Adreno 620, lecz wprowadzono w nich usprawnienia. Z 2,4 GHz na 2,8 GHz podniesiono taktowanie zegara CPU, co powinno zapewnić spory przyrost mocy. GPU jest natomiast wydajniejszy o 15%, co oczywiście przełoży się na płynność zabawy grami.

Największą zmianą jest jednak wsparcie dla Adreno Updateable Drivers, które zadebiutowało w modelu Snapdragon 865. Jest to funkcja umożliwiająca aktualizację sterowników jednostki graficznej, w podobny sposób jak odbywa się to w pecetach. W ten sposób producent będzie mógł w przyszłości usprawniać działanie jednostki graficznej i podnosić jej wydajność.

Układ oczywiście wspiera też funkcje Snapdragon Elite Gaming, a więc obsługuje 120 Hz ekrany o rozdzielczości maksymalnej QHD, 10-bitowe HDR itp. Zastosowano w nim również doskonale znany modem Snapdragon X52 5G, wspierający standardy mmWave oraz Sub6, umożliwiający pobieranie plików z prędkością 3,7 Gbs.

Pierwszym smartfonem do którego trafi Snapdragon 768G, będzie Xiaomi Redmi K30 5G Racin Edition. Model ten posiada wyświetlacz odświeżany z częstotliwością 120 Hz oraz 64 MP główny aparat.

Snapdragon 768G

Źródło

You may also like...