Microsoft naprawi pęknięte ekrany w Surface Laptop 3

Microsoft wreszcie ogłosił akcję naprawczą dla Surface Laptop 3, w których pękają ekrany. Problemy z tym sprzętem rozpoczęły się jeszcze w październiku ubiegłego roku.

Współczesna elektronika użytkowa bywa bardzo zawodna, a problemy z nią dotyczą nie tylko kwestii programowych, ale również sprzętowych. W wyniku wad produkcyjnych pojawiają się problemy z mikrofonami, eksplodującymi bateriami, czy też ekranami, które zielenieją, lub wręcz pękają.

Na tę ostatnią przypadłość cierpią laptopy Surface Laptop 3, w których wyświetlacze pękają bez żadnego powodu. Pierwsze zgłoszenia dotyczące tej usterki pojawiły się w październiku zeszłego roku, lecz nie wywołały żadnej reakcji ze strony Microsoftu. Dopiero w lutym koncern z Redmond oświadczył, że przygląda się problemowi i zapowiedział ewentualną darmową naprawę.

Koncern potwierdził właśnie, że w niewielkiej liczbie egzemplarzy faktycznie stwierdzono pęknięcia ekranu o grubości ludzkiego włosa. Nie są to więc uszkodzenia całkowicie uniemożliwiające korzystanie z tego sprzętu, ale mogące go utrudniać.

Firma wyjaśnia, że pojawiają się bez powodu i może to świadczyć o wadzie fabrycznej. Zachęca też wszystkich posiadaczy laptopów, którzy zauważyli u siebie takie pęknięcie, do skontaktowania się z serwisem. W ramach gwarancji usterka zostanie naprawiona całkowicie za darmo.

Jeśli jednak klient nie czekał na rozpoczęcie akcji naprawczej i samodzielnie zapłacił za naprawę, wówczas otrzyma zwrot pieniędzy.

Surface Laptop 3

Źródło

You may also like...