Realme GT Neo 5 oficjalnie pierwszym smartfonem z 240 W ładowarką

Realme oficjalnie potwierdziło, że najnowszy model Realme GT Neo 5 będzie pierwszym smartfonem na rynku z 240 W ładowarką. Jego premiera odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Współczesne smartfony mają coraz mocniejsze procesory, jaśniejsze ekrany oraz lepsze aparaty nagrywające w wysokich rozdzielczościach. To wszystko potrzebuje dużych ilości energii, których obecna technologia akumulatorów nie jest w stanie zapewnić. Pełne wykorzystanie możliwości mobilnego sprzętu znacznie skraca więc czas jego działania i wymaga częstego ładowania.

Producenci sprzętu starają się ograniczać tę niedogodność zwiększając moc ładowarek i skracając czas potrzebny na uzupełnienie baterii. Standardem stały się już ładowarki 60-80 W, ale wielu producentom to nie wystarcza, więc jeszcze bardziej podkręcają ich moc.

Realme GT Neo 5 smartfonem z najmocniejszą ładowarką

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Realme GT Neo 5 będzie pierwszym smartfonem na rynku z 240 W ładowarką. Producent właśnie oficjalnie potwierdził ten fakt, stając się tym samym pierwszą firmą z komercyjnie dostępnym systemem ładowania o takiej mocy.

Oczywiście duża moc w tak małym urządzeniu może stwarzać poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika. Producent wyjaśnił więc, że zastosował wiele rozwiązań mających na celu uniknięcie zagrożenia. System posiada więc aż 13 czujników temperatury, które monitorują ją w czasie rzeczywistym, zapewniając bezpieczeństwo pracy. Akumulator ponadto wzbogacono grafenem, co zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła generowanego podczas ładowania.

Realme GT Neo 5
Źródło: Realme

Firma zapewnia również, że projektując nową technologię postawiła na jakość. Bateria ma bowiem wytrzymać 1600 cykli ładowania, dlatego poddano ją wszystkim ekstremalnym testom, w tym również ekspozycji na temperaturę 85 stopni Celsjusza.

Zadbano też o jakość osprzętu, w tym o port USB-C, który specjalnie wykonano przy użyciu techniki “dwuwarstwowej elektroforezy platynowej”. Pozwoli to wyeliminować wszelkie szanse na uszkodzenie spowodowane zmiennymi, takimi jak impedancja. A także uniknąć korozji portu lub pogorszenia stanu w wyniku ekspozycji na jego środowisko, które obejmuje oczywiście oleje z rąk ludzkich lub pot.

Realme GT Neo 5
Źródło: Realme

Natomiast sam zasilacz oparto na technologii podwójnego GaN, co pozwoliło uzyskać gęstość mocy na poziomie 2,34 W na centymetr sześcienny. Specyfikacja obejmuje również specjalny niestandardowy przewód zawierający drut miedziany 21AWG o dużej grubości. Jest przystosowany do dostarczania do akumulatora prądu o natężeniu 12 A.

Póki co producent nie potwierdził, czy nowy kabel i ładowarka będą dostępne razem ze smartfonem.

Źródło

You may also like...