Realme zapowiada pierwszy na świecie telewizor SLED

Marka Realme zapowiedziała pierwszy na świecie telewizor 4K SLED. To nowa technologia będą alternatywą dla wyświetlaczy Quantum Dot, lecz nie jest jeszcze gotowa do wprowadzenia na rynek.

Producenci telewizorów wciąż opracowują nowe technologie, podnoszące jakość obrazu. W niedalekiej przyszłości możemy oczekiwać wprowadzenia na rynek kolejnego rozwiązania, które opracowali inżynierowie firmy Realme.

Przedsiębiorstwo znane z produkcji smartfonów zaprezentowało pierwszy na świecie telewizor 4K w technologii SLED. Może to być ciekawa alternatywa dla odbiorników QLED, czyli korzystających z technologii Quantum Dot. Rozwiązanie zadebiutuje w przyszłości w 55″ odbiorniku.

SLED

Panele w technologii SLED oferują 108% pokrycia palety barw NTSC, a dodatkowo posiadają filtr niebieskiego światła z atestem TÜV Rheinland. Największą innowacją tej technologii jest podświetlenie panelu, które w standardowych ekranach LCD jest białe. Tymczasem tutaj zastosowano filtry RGB pozwalające stworzyć trzy podstawowe kolory: zielony, czerwony oraz niebieski. Jest to jednak nadal LCD, a więc posiada polaryzatory oraz warstwę ciekłokrystaliczną.

SLED

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów technicznych nowej technologii, gdyż nie jest jeszcze gotowa do wprowadzenia na rynek.

Źródło

You may also like...