Redmi 7 nowym królem budżetowych smartfonów

Dziś swą premierę miał długo oczekiwany smartfon Redmi 7. To nowszy budżetowiec firmy Xiaomi, który oferuje nam Snapdragona 632, a kosztuje poniżej 100 euro.

Należąca do chińskiego koncernu Xiaomi marka Redmi, zaprezentowała dziś swój najnowszy smartfon. Model Redmi 7 może spodobać się konsumentom z niewielkim budżetem, którzy chcą mieć sprzęt o niezłym wyposażeniu oraz możliwościach.

Patrząc na cenę wynoszącą 92 euro za podstawową wersję, możemy sądzić, że za te pieniądze nie dostaniemy nic ciekawego. Pozory jednak mylą i nowy sprzęt pozytywnie zaskakuje wyposażeniem. Znajdziemy w nim 6,26″ ekran LCD o rozdzielczości HD+, a pod maską pracuje ośmiordzeniowy Snapdragon 632 taktowany zegarem 1,8 GHz.

Pamięć użytkowa i operacyjna zależy rzecz jasna od wersji telefonu, a do wyboru są trzy warianty. Podstawowy oferuje nam 2 GB RAM i 16 GB pamięci flash. Jest jeszcze wersja 3/32 GB oraz 4/64 GB.

Do wykonywania zdjęć oraz nagrywania wideo służy podwójny aparat tylny. Składa się z 12 MP głównego sensora oraz 2 MP matrycy rejestrującej głębię obrazu. Do selfie oraz wideorozmów przeznaczona jest natomiast 8 MP kamera przednia. Smartfon posiada również całkiem sporą baterię o pojemności aż 4000 mAh, współpracującą z 10 W ładowarką. Jego systemem operacyjnym jest natomiast Android 9.0 Pie z firmową nakładką MIUI 10 wzbogaconą o funkcje sztucznej inteligencji.

Redmi 7 na pewno nie wyrwie dziury w naszym portfelu. Najtańszy wariant kosztuje bowiem zaledwie 92 euro. Wersja z 3/32 GB pamięci to wydatek 105 euro, zaś najdroższa wersja kosztuje 130 euro.

Redmi 7

Źródło: Mi.com

You may also like...